Zářivý podzim

8. října 2020 | 0 komentářů

Barvy listí

Když na podzim zazáří slunce do korun listnatých stromů, jako by se jejich koruny rozsvítily mnoha odstíny vzácných kamenů: granát, topaz, jantar, rubín, citrín, smaragd… Protože teď žiju v Holandsku, kde je nabídka květin téměř bezbřehá, netrvalo mi dloho najít květiny, pomocí kterých jsem vytvořila přírodou inspirované aranže. Mám ráda kytice nesvázané mnoha pravidly, aranžované spíš citem, než podle návodu. Ráda jen tak přijdu ke stánku na trhu nebo do květinářství a nechám se inspirovat na místě. Jela jsem do městečka na kole, jak to tady dělají všichni, a tak jsem se cestou mohla dívat kolem sebe a nerušeně nabírat podněty. Protože je už pozdní podzim a listí jde do oranžovo-rudo-hněda, rozhodla jsem se právě pro tuhle barevnou paletu.

Tón v tónu i kontrast

Vybrala jsem různě vypadající květiny, bobule a rostliny v mnoha odstínech oranžové. Ale aby to nebylo jednotvárné, přidala jsem pro kontrast i žlutou, bílou a smetanovou, jako by listím prosvítaly paprsky slunce. Výhodou mnoha těchto rostlin je, že vydrží ve váze dlouho a například bobule na větvičkách nebo malá jablíčka se pak dají použít i na sucho bez vody. Květinami jsme vyzdobila celý dům a když do nich zasvítilo slunce, kterého tu máme plno, tak jsem měla pocit, že jsem venku.

Květiny ve vedlejší roli

Když se podíváte pozorněji, najdete tyhle vázy plné barev na mých fotkách jídla, které jsem v té době vařila. Vydržely mi totiž krásné víc než týden. A když už začaly postupně vadnout, tak jsem ty trvanlivé sestěhovala do jedné vázy v kuchyni, kde mi budou dělat radost ještě celé týdny.

0 komentářů

Nechte mě ochutnat, co si myslíte!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.