Recept na lásku

Jeden univerzální recept na lásku neexistuje. O to víc si ho musíme hledat každý sám: recept na lásku k životu, k jídlu, k druhým – a hlavně sami k sobě. Tohle je moje cesta.

Blog – nové příspěvky

Jezero Como – sen o létě

Jezero Como – sen o létě

Minulé léto jsem se vydala na cestu úplně speciální – svatební. Ta nás zavedla do Rakouska, Itálie, Švýcarska, Francie, Německa a Lucemburska. Takže když venku prší a je zima, mám si v hlavě co přehrávat. Jedním z krásných míst, na kterém jsme se při putování Evropou zastavili, bylo italské jezero Como…

Svátek světla

Svátek světla

Každý občas potřebujeme vidět světlo na konci tunelu. Nebo alespoň tušit, že tam někde je. A že když to ještě chvilku vydržíme, tak ho uvidíme. V takové chvíli mi pomáhá, když si říkám, že každý takový temný den je vlastně krokem, kterým jsem blíž k tomu, kdy zas bude dobře…

Montréal – Kanada s francouzským šarmem

Montréal – Kanada s francouzským šarmem

Montréal znamená doslova Královská hora. Tyčí se nad městem a nabízí úchvatný výhled na centrum i mohutnou řeku svatého Vavřince. Ta propojuje oceán a první z řetězce Velkých kanadských jezer – Ontario. Je to druhé největší kanadské město a je téměř dvakrát tak velké jako Praha. Mluví se v něm převážně francouzsky a pokud milujete Paříž jako já, tak je jí to asi to nejpodobnější, co můžete na americkém kontinentu najít…

Recepty

Thajské červené curry

Thajské červené curry

Nikdy nezapomenu na moment, kdy jsem tohle jídlo ochutnala poprvé. Myslím, že se mi jako v komiksu rozsvítily v očích hvězdy! Není složité ho uvařit, ale rozhodně se vyplatí sehnat si autentické ingredience.

Rajčatový Tarte Tatin

Rajčatový Tarte Tatin

Když už si myslíte, že jste vyzkoušeli z rajčat udělat všechno, tak musíte zkusit tohle. Slaná varianta francouzské klasiky – obráceného koláče Tarte Tatin. Sladká rajčata, karamelizovaná cibule, tymián, křupavé těsto. A dá se udělat i na grilu!

Nejlepší špenátové lasagne

Nejlepší špenátové lasagne

Když je na trhu krásný mladý špenát, rajčata plná chuti a farmáři nabízejí vynikající čerstvý sýr, tak už máte skoro všechno, co potřebujete na parádní lasagne. Jsou tak dobré, že se po nich hned zapráší. A ani zapřísáhlí milovníci masa si nestěžují, že je to vegetariánské jídlo.

Božské brambory

Božské brambory

Jedla jsem je poprvé v Americe, kde s nimi umí úplná kouzla. Tyhle lodičky z brambor křupavou slupkou, naplněné vším možným, jsou zkrátka „crowd pleaser“ – potěší prostě každého.

Máte otázku? Napište mi!